Jak się ubrać na wigilię klasową lub firmową?

sukienka na wigilieW ostatnich latach coraz modniejsze staje się organizowanie wigilii klasowych czy firmowych, na których obowiązują eleganckie stroje. Przede wszystkim, podczas tego rodzaju uroczystości należy wyglądać szykownie i stosowanie do okazji, gdyż jest to niezwykłe święto, podczas którego składamy sobie życzenia czy wspólnie spożywamy posiłki. Poza tym, strój powinien być dopasowany do sylwetki, wieku i wskazane jest by posiadał też bożonarodzeniowe akcenty, np. w postaci świątecznych barw.

Jakie kreacje są odpowiednie na wigilię klasową lub firmową?

Z pewnością, podczas wigilii klasowych najczęściej przeważają krótkie sukienki, jednakże pamiętamy o tym, by na spotkanie bożonarodzeniowe nie zakładać zbyt pstrokatych czy za krótkich kreacji. Trzeba zaznaczyć, że jak najbardziej odpowiednie będą fasony w kształcie litery A, które są zawsze modne, dziewczęce i szykowne. Mile widziane są też kreacje odcinane pod biustem, w szczególności gdy młode damy chcą ukryć przykładowo odstający brzuszek albo zbyt krągłe biodra. Oprócz tego, wiele dziewcząt na wigilię klasową wybiera stroje z dłuższym tyłem, ponieważ są niezwykle modne, w szczególności kiedy zainspirowane są stylem retro.

sukienka na wigilie koronkowa

Natomiast na wigilii firmowej dużym zainteresowaniem cieszą się sukienki ołówkowe, bowiem są kobiece i gustowne, dlatego panie prezentują się w nich rewelacyjnie.  Ponadto, w cenie są princeski oraz pensjonarki, gdyż są ponadczasowe. Na uwagę zasługuje fakt, iż wiele kobiet na spotkanie wigilijne zakłada także szykowną spódnicę w zestawie z bluzką. Otóż, dużą popularnością cieszą się tu spódnice o prostym kroju, także z podniesionym stanem oraz fasony tulipanowe i plisowanki. W części górnej preferowane są bluzki z żabotem oraz z kokardami oraz stroje ze stójką. Ponadto, niektóre kobiety stawiają na garsonki, ponieważ idealnie pasują na wigilię firmową. W mniszym stopniu panie decydują się na spodnie w zestawie z koszulą i żakietem, ale ten zestaw także jest szykowny.

Podsumowując,  strój na wigilię klasową bądź firmową powinien być elegancki, ale i zarazem skromny, dopasowany do charakteru święta i sylwetki, a wtedy każda pani będzie wyglądać w nim oszałamiająco.