Jak zrobić sukienkę z koszuli męskiej?

sukienka z koszuli jeansowejWbrew pozorom koszula męska nie jest zarezerwowana wyłącznie dla panów i chociaż wiele pań chętnie ją również zakłada do spodni czy spódnicy, to można ją wykorzystać także do innych celów. Mianowicie, nie każdy wie, że da się z niej zrobić fantastyczną sukienkę, która prezentuje się dosyć okazale i niewiele osób jest w stanie zorientować się, że została ona zrobiona z koszuli męskiej. A, co najważniejsze stworzenie tego rodzaju sukienki nie jest trudne ani czasochłonne i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami, nie licząc ceny koszuli.

sukienka z wizytowej koszuli meskiej

Oczywiście, najważniejszym zadaniem będzie tu wybór koszuli, która posłuży nam za bazą do sukienek. Nie musi być ona wcale nowa, ale też nie może być sprana czy poszczerbiona. Ogromne znaczenie ma tu jej kolorystyka, gdyż jaśniejsze barwy są odpowiednie na co dzień, zaś na wieczór pasują ciemne odcienie. Poza tym, nie ma też żadnych przeciwwskazań, aby wybrać wzorzysty strój. Z pewnością, najbardziej preferowane są tu kraciaste lub pasiaste koszule, gdyż idealnie naddają się na codzienną sukienkę. Nie zapominamy o tym, że idealnym tworzywem są tu koszule bawełniane i jeansowe gdyż są wspaniałej jakości, natomiast satynowe kreacje nie zawsze się dobrze układają, ponieważ są śliskie i trudno z nich zrobić damską odzież.

sukienka z koszuli meskiej

Oryginalna sukienka z koszuli męskiej krok po kroku

  • Przygotowujemy sobie koszulę męską, a im większa i dłuższa, tym lepiej.
  • Kolejno ubieramy ją od dołu i zapinamy guziki aż po biust.
  • W dalszym etapie z tyłu kreacji zaginamy kołnierz i chowamy go do środka.
  • Następnie z przodu stroju niezapiętą górę zaciągamy na biust i tworzymy dekolt w kształcie serca.
  • Potem rękawy wiążemy w supeł pod biustem, żeby kreacja nie spadła.
  • Na końcu z rękawów wiążemy kokardę.

A, więc stworzenie sukienki z męskiej koszuli nie jest trudnym zadaniem, ponieważ nie wymaga ani zdolności krawieckich, ani dodatkowych kosztów, a jedynie odrobiny chęci i wyobraźni.