Przebrania dla dzieci na wieczór andrzejkowy

przebrania andrzejkowe dla najmłodszych

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że najmłodsi kochają bale przebierańców, ponieważ podczas nich mogą zamienić się w kogo, tylko zechcą. Z pewnością, idealną okazją do przeistoczenia się w ulubione postacie są zabawy andrzejkowe. Trzeba zaznaczyć, że zazwyczaj odbywają się one w przedszkolu czy szkole, ale nie ma też żadnych przeciwwskazań, by taki bal urządzić w domu. Poza tym, kostiumy dla dzieci możemy nie tylko kupić w sklepie, wypożyczyć, ale także stworzyć samodzielnie, dzięki czemu będą jedyne w swoim rodzaju.

Jakie przebrania dla maluchów cieszą się największym zainteresowaniem?

Z pewnością, najmłodsi podczas imprezy andrzejkowej najczęściej przeistaczają się w czarodziejów, wróżki czy nawet wiedźmy. Oczywiście, niezbędnym elementem tej stylizacji jest charakterystyczna czapka w kształcie stożka lub czarny kapelusz z wielkim rondem oraz czarna szata bądź peleryna i karty, szklana kula czy miotła, niezastąpiona w przypadku kostiumu czarownicy. W ostatnim czasie dzieci chętnie się też stylizują na Harry’ego Pottera, słynnego czarodzieja, z charakterystyczną blizną w kształcie błyskawicy na czole. W mniejszym stopniu popularne są kostiumy wampirów, np. Draculi czy kościotrupów.

Nie możemy tu pominąć przebrań bajkowych, które są w cenie. Nie ulega wątpliwości, że maluchy często paradują w przebraniu Kubusia Puchatka, Kopciuszka, Królewny Śnieżki i Kota w butach. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się też przebrania za bohaterów filmów animowanych. Przykładowo możemy tu wymienić strój Batmana oraz Fiony i Shreka. Poza tym, kilkuletnie dzieci, w szczególności przedszkolaki, kochają przebierać się za zwierzątka. Otóż, mile widziane są tu kostiumy misia, kotka, małpki, pieska czy królika. W mniejszym stopniu popularne są stroje warzywa i owoce, np. truskawki, dynie, jabłka, marchewki czy gruszki. W modzie andrzejkowej nie może również zabraknąć przebrań za królewnę, księcia, aniołka, a także diabełka, które cieszą się dużym zainteresowaniem od lat wśród najmłodszych.

Trzeba dodać, iż możemy wymienić jeszcze mnóstwo przebrań dla maluchów, ale te wspomniane powyżej są najładniejsze i najmodniejsze, ponieważ dzieci prezentują się w nich wspaniale, zwłaszcza gdy stroje stworzone są samodzielnie.