Sukienka na obronę pracy dyplomowej

 

sukienka szara z kolnierzykiem na obrone pracyObrona pracy dyplomowej, czy to licencjackiej, magisterskiej czy doktorskiej, to ogromne wydarzenie w życiu każdej osoby. Z pewnością, wynik naszego egzaminu jest również uzależniony od tego, jakie wrażenie zrobimy na komisji, a wpływ na to ma zapewne nasz strój. Oczywiście, sukienka na obronę pracy dyplomowej powinna być elegancka i skromna, gdyż epatowanie swoimi wdziękami przed komisją jest w złym guście. A, więc kreacja nie może być za krótka ani zbyt obcisła, a tym bardziej wydekoltowana, gdyż komisja może się poczuć urażona naszą kreacją.

Jaka sukienka jest idealna na obronę pracy dyplomowej?

sukienka pensjonarka atlasowa czarno biala

OBRONA PRACY – ODPOWIEDNIA KOLORYSTYKA ODZIEŻY

Warto wspomnieć o tym, że największym zainteresowaniem cieszą się sukienki tuż przed kolana lub je zakrywające, a także fasony w wersji midi. Natomiast miniówki są niedopuszczalne, zaś stroje w wersji maxi raczej pasują na wieczór, a nie na egzamin. Poza tym, powinny być one utrzymane w stonowanej kolorystyce. Na uwagę zasługuje fakt, że od lat dominują tu czarne lub biało-czarne kreacje, gdyż są uważane za eleganckie i najbardziej odpowiednie. Jednakże pamiętamy o tym, że góra powinna być biała, a dół czarny, nigdy odwrotnie. Ponadto, niektóre panie na obronę pracy dyplomowej zakładają także stroje w odcieniu beżowym, szarym, granatowym, grafitowym czy brązowym.

sukienka na obrone pracy dyplomowej zsiateczka czarna midi

FASONY SUKIENEK ODPOWIEDNIE NA OBRONĘ PRACY

Trzeba wspomnieć o tym, że wśród najmodniejszych fasonów przeważają kreacje w stylu retro, głównie pensjonarki z charakterystycznym okrągłym kołnierzykiem. Nie mniej śliczne są sukienki w kształcie litery A, z krótkim rękawkiem bądź na grubych ramiączkach, do których warto założyć żakiet. Oprócz tego, warte polecenia są kreacje lekko rozkloszowane na dole oraz fasony ołówkowe. Ostatnio, ogromnym zainteresowaniem cieszą się też kreacje z baskinką, które znów są trendy. Nie możemy tu pominąć plisowanek, bowiem obecnie przeżywają swój renesans. Należy również podkreślić, że sukienki na obronę powinny być proste, gdyż wszelkiego rodzaju ozdobniki w postaci falbanek, kokardek, zakładek są zbędne.

Nie mniej ważne jest to, by kreacja była odpowiednio dopasowana do naszej sylwetki, gdyż wtedy będziemy dobrze się w niej czuć i wyglądać rewelacyjnie. Musi ona także współgrać z dodatkami do stroju. Mowa tu przykładowo o szykownych butach czy gustownej torebce.