Sukienki z frędzlami okazjonalne

sukienki midi czarna z fredzlamiCo jakiś czas można zauważyć, że do mody wracają sukienki z  frędzlami, które jeszcze do niedawna były kojarzone z tandetą i brakiem gustu. Nie  są one nowością, gdyż największym zainteresowanie  cieszyły się w latach 20 ubiegłego stulecia i stanowiły podstawowe wyposażenie garderoby każdej kobiety z tamtych czasów. Obecnie, cieszą się powodzeniem, przede wszystkim   dlatego że za ich sprawą możemy się przenieść do innej epoki, wspaniale wirują w tańcu, dodają kreacji   oryginalności i blasku. A poza tym panie wyglądają w nim rewelacyjnie, zwłaszcza gdy posiadają nienaganną sylwetkę i długie, smukłe nogi.

Jakie frędzle są najmodniejsze? Z pewnością, wśród licznych propozycji sukienek z frędzlami każda kobieta znajdzie coś dla siebie w zależności od własnej osobowości czy okazji. Warto podkreślić, że ich asortyment jest niezwykle bogaty, gdyż projektanci mody proponują nam frędzle matowe (raczej dla tradycjonalistów) i połyskujące, z koralikami, cekinami, kryształkami, złotymi bądź srebrnymi nitkami (dla pań, które lubią być w centrum uwagi i stawiają na oryginalność), długie i krótkie, gęste oraz bardzo delikatne.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że przy ich wyborze bardzo ważną rolę odgrywa właściwe dopasowanie koloru frędzli do barwy materiał u kreacji, z którego została wykonana. Eksperymenty  kolorystyczne mogą zakończyć się dla nas tragicznie, np. czerwone czy fioletowe frędzle na czarnym lub białym tle są wyrazem kiczu i braku wyczucia dobrego smaku. Dlatego najbezpieczniej jest wybrać suknię jednokoloro, najlepiej postawić na  klasyczną czerń.

sukienka imprezowa z fredzlami dlugimi

Bez wątpienia, frędzle najlepiej wyglądają w zestawie z krótką, prostą sukienką wieczorową, którą zakładamy na imprezy taneczne, zwykle karnawałowe. Najczęściej zdobią ją na całej długości stroju  albo tylko dekolt.  Natomiast, gdy upiększają dół kreacji, trzeba zwrócić uwagę na to,  by nie były za długie, bo będą przeszkadzać w  siadaniu lub mogą się zaplątać w  szpilki podczas tańca, co może się zakończyć upadkiem na parkiecie i ogromną sensacją.

sukienka dluga z fredzlami

Na koniec, warto też dodać, że w przypadku sukienki z frędzlami wskazany jest umiar, ważną rolę także odgrywają dodatki, takie jak: buty, torebka czy biżuteria.