Szykowne sukienki dla seniorek

Kobiety na emeryturze, mają prawo także do tego, aby pięknie wyglądać nie tylko od święta, ale i na co dzień, w związku z tym powinny jak najczęściej chodzić w szykownych sukienkach, bo właśnie w nich przedstawicielki płci pięknej prezentują się najlepiej. Oczywiście, kreacje dla seniorek muszą być odpowiednio dopasowane do wieku, okazji i figury, tym bardziej ze wraz z upływem czasu nasze ciało staje się mniej jędrne, a więc nie we wszystkich strojach panie prezentują się dobrze.

Jakie wzory sukienek są odpowiednie dla seniorek?

sukienki eleganckie na wesele dla mamy babci

Z pewnością, mile widziane są klasyczne, proste kroje, gdyż w pewnym wieku eksperymenty z oryginalnymi fasonami nie są dobrym pomysłem. Przede wszystkim warto postawić na fason ołówkowy lub stroje tulipanowe w wersji midi, które są bardzo eleganckie i pasują także na wesele czy uroczystość rodzinną. Ponadto, nie bawimy się też z kolorystyką, tylko stawiamy na stonowane barwy jak grafit, fiolet, brąz i czerń. Uważamy także ze wzornictwem, dlatego że w przypadku seniorek duże motywy np. w postaci kwiatów nie są wskazane, ale za to warto wybrać sukienkę w kratkę vichy.

sukienki na wesele dla mamy babci

Nie ulega wątpliwości to, iż seniorki równie dobrze prezentują się w sukienkach odcinanych pod biustem, bowiem idealnie maskują czasami zbyt wystający brzuch lub szerokie biodra.   Poza tym, mile widziane są także plisowanki, ale pod warunkiem, iż dana emerytka nie posiada zbyt wielu kilogramów w zapasie. Oprócz tego, starsze panie muszą bezwzględnie wyrzucić ze swoich szaf workowate stroje, które tylko dodają im lat, a poza tym prezentują się w nich tragicznie. Ponadto, nie zapominamy również o długich sukniach ubieranych na bale sylwestrowe, w szczególności mile widziane są stroje w kształcie litery A, ale odrzucamy zbyt falbaniaste sukienki, gdyż są mało gustowne.

Na koniec warto podkreślić to, iż seniorki powinny zrezygnować z sukienek stworzonych z połyskujących tkanin, a także z różnego typu świecidełek w postaci koralików czy cekinów.